Mersin diş teli fiyatları ne kadar ? 2023 Mersin diş teli fiyatlar ? Ortodontik tedavi fiyatları ?

Ortodontist Caner Büyükkaya – Mersin Ortodonti Uzmanı

Diş teline ihtiyacı olan kişilerin tedavi olmaya karar verdikten sonra baktığı ilk şeylerden biri tedavi ücretleridir. Diş teli yada ortodontik tedavi özel olarak dizayn edilmiş braket adı verilen yapılar aracılığı ile dişleri düzeltmeye yönelik protokolleri içeren bir tedavi yöntemidir. Tedavi genelde uzun solukludur ve seneler sürebilir. Bu nedenle ortodontik tedavi ücretinin belirlenmesinde bir çok faktör olaya dahil edilir.

Diş teli ile Şeffaf plak arasındaki fark nedir ?

Diş teli ağız içine yapıştırılan metalik yada seramik braketler aracılığı ile dişleri tedavi eden bir yöntemdir. Şeffaf plak tedavisi ise dişlerden alınan ölçülerin hassas tarayıcılar ile taranıp dijital ortama dönüştürülmesi ile başlar. Sonrasında bu ölçüler incelenir ve tedavi protokolü oluşturulur. Bilgisayar ortamında oluşturulan simülasyonlar sonucu tedavi aşamaları belirlenir. Ve bu aşamalara uygun olarak plak üretimi kişiye özel olarak gerçekleştirilir. Protokollerin karmaşıklığı ve üretilen materyallerin farkından dolayı şeffaf plak tedavisi diş tellerine göre daha maliyetlidir.

Tedavi ücretleri belirlenirken nelere dikkat edilir ?

Fiyatlar belirlenirken tek bir değişkene bağlı kalınmaz. Tedavi maliyeti fiyatlandırma için bir etkendir ancak en önemli faktör tedavinin süresi ve vakanın zorluğudur. Çok uzun sürmesi muhtemel ortodontik tedaviler daha yüksek ücretler içermektedir.

Tedavi de kullanılacak materyallerde tedavi fiyatlarını etkilemektedir ve bu materyallerin seçiminde hastanın görüşlerine ve isteklerine de başvurulur. Bu yüzden tedavi ücretinin belirlenmesinde hastanın da payı mevcuttur. Ortodontik tedavi uygulama şekli ve kullanılacak materyal yelpazesi oldukça çeşitlidir. Aynı kişiyi hem metal braketler hem porselen braketler hem de şeffaf plaklar ile tedavi edebiliriz. Tedavi sonuçları da birbirine yakındır. Kısacası aynı sonuca farklı yollar ile benzer sürelerde ulaşabiliyoruz. Burada söz sahibi olan biraz da sizsiniz. Talep ettiğiniz tedavi Şeffaf plaklar ile görünmez bir tedavi süreci mi yoksa metal braketler ile alışık olduğumuz klasik tel tedavisi süreci mi? Estetik çözümler istiyorsanız, elbette estetik tedavi süreci bir miktar daha maliyetlidir.

2023 yılı Ortodontik tedavi ücretini nasıl öğrenebilirim ? Mersin Diş teli fiyatları nedir ?

2023 Mersin diş teli fiyatları net olarak direk tedavi ücretini herhangi bir internet sitesinden öğrenmeniz mümkün değildir. Ortodontik tedavi ücretlerinin herhangi bir blog veya web sitelerinde paylaşımı yasaktır. Her tedavi planı nasıl kişiye özgü şekilde elde değerlendirilip inceleniyorsa tedavi ücreti de aynı şekilde kişiye özgü olarak belirlenir. Bu konuda en sağlıklı ve en doğru bilgiyi bir ortodonti uzmanına muayene olarak ulaşabilirsiniz.

Burada düşünülmesi gereken size istediğiniz estetik ve sağlıklı gülümsemeyi kazandıran bir tedavi için siz ne kadar paha biçersiniz ?

Tedaviler hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir yada aşağıdaki bölümden yorum yaparak bize sorularınızı sorabilirsiniz. Mersin Ortodonti Uzmanı Caner Büyükkaya

Related Posts

Leave a Reply