Diş Beyazlatma

Ev tipi Beyazlatma

Bu tedavi, sağlıklı dişleri olan, ancak daha beyaz olmasını tercih eden insanlar için harika bir çözümdür.
Dişlerde renk değişikliği son derece yaygındır: çoğu durumda bu ciddi bir soruna işaret etmez; bununla birlikte, aşırı derecede lekeli ve sarı dişler, insanların kendilerini güvende hissetmelerine neden olarak, çoğu zaman gülümsemelerini ve sosyalleşmelerini engelleyebilir. Neyse ki, diş beyazlatma açık ara en basit ve en basit kozmetik prosedürdür.

Diş beyazlatma tamamen noninvaziv yapılır: dişleri herhangi bir şekilde ayarlamaya gerek yoktur. Dişlerin rengi “kromofor” moleküller tarafından bozulur: kromoforlar, dişlerin rengini bozan gıdalardaki (örn. Çay, kahve, kırmızı şarap) kimyasallardır. Beyazlatma, aktif bir beyazlatma bileşeni kullanır: diş macununun ulaşamadığı kromofor moleküllerine ulaşmak ve onları parçalamak için mineye güvenli bir şekilde nüfuz eden bir peroksit jel (oksijene ve suya parçalanır). Kromofor moleküllerinin çözülmesi dişleri beyazlatır.

Diş beyazlatma işlemi nasıldır?

Tedaviniz için en çok 3 kısa seans gerektirecektir.

1. OTURUM 
Diş beyazlatma işlemine başlamadan önce, tedavinin başarısını etkileyebilecek altta yatan diş problemlerinin olmadığından emin olmak için dişlerinizi değerlendireceğiz: çürükler veya aktif diş eti hastalığı varsa beyazlatma önerilmez; Beyazlatmadan önce tam bir diş değerlendirmesi yapıyoruz.

Diş beyazlatmanın mümkün ve güvenli olduğunu belirledikten sonra, beyazlatmaya devam etmeden önce dişlerinizi derinlemesine temizleyeceğiz.
Daha sonra dişlerinizin ölçüleri (“Kalıplar”) alınır, böylece size özel olarak uyarlanmış özel bir beyazlatma plağı yapabiliriz.

2. OTURUM
Size özel plaklarınız ve dişlerinizi beyazlatmak için beyazlatma jeli ve bazı talimatlar verilecektir.
Çoğu insan için beyazlatma, 2-6 haftalık bir süre boyunca tepsilerin günde yaklaşık 2 saat takılmasını gerektirir (bazı insanlar rahatlık amacıyla uykudayken takar). Tepsileri belirtilen süre boyunca günlük olarak takmak önemlidir.

3. OTURUM
Diş hekimi, sonuçtan tamamen memnun olduğunuzdan emin olmak için sizi gözden geçirecektir.

Ofis tipi beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma ev tipi beyazlatmadan farklı olarak daha yüksek oranlı hidrojen peroksit içeren jeller ile gerçekleştirilir. Bu jeller diş etine zararlı olabileceği için uzman kontrolünde yapılması gerekir bu yüzden klinik ortamda yapılması daha uygundur. Çoğu zaman etkinliğini arttırmak için ışıklarla desteklenir ve etkisi arttırılır.

Ev tipi beyazlatmadan farklı olarak daha hızlı sonuç elde edilir. Genelde çok ciddi renk problemi olmayan hastalarda ev tipi olan kullanılırken daha şiddetli bir renklenmeye sahip olan hastalarda problemi daha iyi çözmek için Ofis tipi beyazlatma yapılır.

Beyazlatma sonrası hafif şiddette ağrı ve hassasiyet olabilmektedir. Bunlar rutin diş fırçalama ile düzelecektir ve ekstra bir tedaviye gerek duyulmamaktadır.

Ofis tipi beyazlatmada prosedür nasıldır ?

Tek seans veya iki seans sürebilir.

  1. OTURUM

Ağız içi kontroller yapıldıktan sonra renk kayıtları alınır. Sonrasında diş etini korumak için jeller sürülür ve beyazlatma ajanı uygulanır. Prosedüre göre 30 veya 45 dk işlem süresi sürmektedir. Sonrasında jeller temizlenerek tedavi işlemi biter. Genelde tek seans yeterli olmaktadır. Ancak yetersiz kaldığı bir durum olursa 2. oturum olarak aynı işlemler tekrarlanır.