Hakkımızda

Uzm. Dr. Caner BÜYÜKKAYA

Akdeniz’in nadide ili Mersin’de dünyaya gelen Dr. Caner BÜYÜKKAYA, Doç. Dr. Sezer DEMİRBUĞA danışmanlığında yürüttüğü “Beyaz Nokta Lezyonlarında Tedavi Yöntemleri” başlıklı tezi ile 2017 yılında Erciyes Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Mesleki kariyerine bir yıl boyunca Mersin’de genel diş hekimi olarak devam etmiştir.

Sonrasında girdiği Diş hekimliğinde uzmanlık sınavında Türkiye 64.sü olarak Gaziantep Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında eğitim görmeye hak kazanmıştır.

4,5 sene süren uzmanlık süreci sonunda “Farklı Sutur Ossifikasyon Derecesine Sahip Hastalarda, Mini-Vida Destekli Hızlı Üst Çene Genişletmesinin; Yüz, Kafa Tabanı ve Temporomandibular Eklem Bölgesindeki Etkilerinin 3 Boyutlu Sonlu Elemanlar Analizi ile İncelenmesi” başlıklı tezi ile uzmanlığını başarıyla tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi boyunca yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve kongrelere katılmıştır.

Eğitimle geçen bir çok yılın ardından özlemini duyduğu, doğup büyüdüğü Mersin’e taşınmış ve mesleki kariyerine Mersin/Yenişehir’deki özel kliniğinde devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Caner BÜYÜKKAYA Türk Ortodonti Derneği ve Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir.